CZĘŚĆ III MATERIAŁÓW POMOCNICZYCH

W związku z akcją pracy z uczniami w trybie on-line,
przedstawiamy tekst naszego edukatora Dariusza Adamczyka,
w którym prezentujemy przydatne narzędzia i linki do programów zdalnej edukacji.

W kolejnych tekstach będziemy na bieżąco wspierać Państwa
w radzeniu sobie w tej wyjątkowej sytuacji.

Nauczanie i komunikacja online w czasie kryzysu epidemiologicznego

Ostatnie wydarzenia związane z epidemią koronawirusa paraliżują życie całego społeczeństwa.
W sposób szczególny dotyczy to szkół, placówek edukacyjnych. Pozostaną zamknięte przez co najmniej kilkanaście dni.
Pojawia się pytanie:
Co zrobić z uczniami, którzy zostaną w domach?
Jak zorganizować im czas?
Na ile w tym okresie mogą przyswajać wiedzę i w jakiej formie?
Są na to rozwiązania.

Minister Edukacji Narodowej zarekomendował, aby nauczyciele wspomagali naukę uczniów zdalnie.
Z wykorzystaniem dostępnych i nieodpłatnych platform i zasobów cyfrowych.
Część nauczycieli już zaczęła w ten sposób wspomagać uczniów. Należy jednak przyjąć, że nie wszyscy pedagodzy
są przygotowani do prowadzenia zajęć w formie zdalnej. Nauka cyfrowa wymaga odpowiedniej wiedzy i podejścia.
Na każdym kroku oferujemy Wam wsparcie w zakresie doboru odpowiednich platform, instalacji, wsparcia technicznego.
Wskażemy atrakcyjny, cyfrowy kontent edukacyjny.

Poniżej prezentujemy kilka bezpłatnych narzędzi, programów i platform, które już można przetestować
i szybko wdrożyć do pracy z uczniami:

•  Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów.
    Codziennie o godz. 9:00 nowe zadania z języka polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania!
    Link do strony: www.cke.gov.pl
  • Firma Microsoft oferuje bezpłatny dostęp do programów Office 365 dla edukacji oraz Microsoft Teams.
    Systemy te umożliwiają uczniom i studentom swobodną i zdalną naukę. Materiały i zadania mogą zostać udostępnione
    w trybie online. Uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy mogą współpracować przy pomocy zdalnych komunikatorów. Opcja pracy grupowej oraz indywidualnej. Microsoft Teams to także funkcjonalny komunikator do zdalnej pracy i komunikacji pomiędzy Dyrektorami, nauczycielami, personelem placówki.
    Po kliknięciu poniższego linku otrzymacie Państwo kompleksowe informacje n/t instalacji, konfiguracji, funkcjonalności, dostępnych zasobów.
    Link do strony: https://news.microsoft.com/pl-pl/features/aka-ms-zdalnaszkola/
  • Google Suite dla Szkół to bezpłatne, zintegrowane rozwiązanie do komunikacji i współpracy online.
    Platforma edukacyjna z wieloma funkcjonalnościami. Google oferuje szkołom usługi poczty e-mail, kalendarza i czatu,
    pakiety biurowe, dysk wirtualny. Oprócz zestawu podstawowego dostępnych jest też wiele dodatkowych usług Google.
    G Suite dla Szkół i Uczelni jest usługą dla instytucji, ale także do pracy domowej.
    Oferta obejmuje konta użytkowników dla studentów i uczniów.
    Link do strony: https://gsuite.google.com/signup/edu/welcome#0
  •  Khan Academy to edukacyjna organizacja non-profit założona w roku 2006 przez absolwenta Massachusetts Institute
    of Technology, Salmana Khana. Wirtualna, innowacyjna Akademia Edukacyjna.
    Hasło przedsięwzięcia to „zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu i wszędzie”.
    Khan Academy to min. opcja wirtualnej klasy, bazy darmowych filmów edukacyjnych o różnej tematyce,
    filmy z ćwiczeniami dla ucznia i nauczyciela, mechanizm dostarczanie stałej informacji zwrotnej oraz wdrożona
    gamifikacja, które angażują uczniów w naukę.
    Link do strony: https://pl.khanacademy.org/

Niezwykle cenimy trud i zaangażowanie jaki wkładacie Państwo w pracę edukacyjną.
Chcemy Was wesprzeć w tych niełatwych chwilach.
W ramach naszej wieloletniej, efektywnej współpracy oferujemy dwie dodatkowe opcje:

1. Codziennie o godz. 10:00 otrzymacie od nas emailem informacje dotyczące sprawdzonych, efektywnych zasobów:
    platformy edukacyjne, systemy do nauki online, serwisy z grami, filmami edukacyjnymi.
    Informacja będzie także dostępna na profilu Eko-Tur w serwisie społecznościowym Facebook.

2. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w pierwszym webinarze (szkoleniu wirtualnym),
    w trakcie którego zaprezentujemy praktycznie wybrane platformy, systemy do nauki i komunikacji zdalnej.

Webinar odbędzie się w środę, 18 marca o godz. 12:00.

W KOLEJNYCH CZĘŚCIACH
PRZEŚLEMY DO PAŃSTWA PROPOZYCJE KOLEJNYCH ROZWIĄZAŃ
DO WSPÓŁPRACY
UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

KOLEJNA CZĘŚĆ POJAWI SIĘ
18 marca o 10:00

ZE WZGLĘDU NA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO PRZEKŁADAMY WSZYSTKIE KURSY I ZAJĘCIA

OD 11 do 25 MARCA

W RAZIE PYTAŃ ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU:

664 193 622       606 357 806

662 275 098       22 841 62 08

.

22 841 62 08                                                             Al. Promienistych 6                                                  02-648 Warszawa

Rezygnacja z otrzymywania wiadomości lub uaktualnienie danych kontaktowych.